Červenec 2011

Melissa de la Cruz - Krvavý karneval

18. července 2011 v 10:30 | majča |  Knihy
Krvavý karneval je druhá kniha z celkem pětidílné série o upírské dívce Schuyler a pokračováním populární Modré krve. Melissa de la Cruz rozehrála příběh ze současnosti a zasadila ho do atraktivního prostředí bohaté americké mládeže. Tedy mimo Schuyler, ta pochází z dobré, ale zchudlé rodiny. Ve světě střední školy plné barbín je podceňovaným outsiderem a rebelkou.
Schuyler Van Alen ve svých patnácti letech zjistila, že patří mezi upíry. Upíři jsou nadřazenou rasou, která žije v blahobytu a přísném utajení. Upírům jsou osudem určeni jejich partneři, společníci i pomocníci. Klan Modré krve, ke kterému Schuyler patří, byl v minulosti ohrožován klanem Stříbrné krve, mnohem nebezpečnější a trochu zvrácené větve upírů. Stříbrní pronásledovali mírumilovnější Modré s úmyslem je zcela vyhladit. Nyní to vypadá, že Stříbrní jsou zpět, ale jistý si není nikdo. Na radu babičky Schuyler se svým asistentem Oliverem odjíždí do Itálie a hodlá vyhledat svého dosud nepoznaného dědečka. Starý pán boje mezi upíry pamatuje a mohl by jim pomoci. Bohužel jejich cesta byla zbytečná, jen neví, jestli jim dědeček pomoci nechce nebo skutečně nemůže.
Vrací se zpět na Manhattan a k jejich překvapení hodili všichni starosti se Stříbrnými za hlavu. Schuyler a Oliver se ocitli přímo uprostřed příprav na velkolepý Čtyřstovkový ples. Organizátorkou je především Mimi, velká rivalka Schuyler. A také Jack, poloviční upír, o kterém je Mimi přesvědčená, že právě on její partner určený osudem. Vždyť v minulých životech žili pokaždé spolu. Ale Jack se nechce podřídit tradici, dává přednost zajímavé Schuyler a Mimi žárlí stále víc.
Čtyřstovkový ples má být manifestací síly upírů modré krve. Nebezpečí ze strany stříbrokrevných sílí, a z nafintěného bálu se stane spíše after-party po klidném životě v přepychu. Ve škole si Schuyler stále více všímá nového spolužáka Kingsleyho Martina. Vůbec tomu klukovi nevěří a nechápe, jak mohl získat mnoho studentů na svou stranu. Běhají za ním jako pejsci, zdá se, že je úplně ovládá. Ovládá snad Kingsley magii? Mohl by on patřit mezi Stříbrné? Schuyler bojuje s mnoha otázkami, na většinu z nich nedokáže stále najít odpověď. Také se blíží čas, kdy se bude muset poprvé napít z člověka…


Melissa de la Cruz - Modrá krev

18. července 2011 v 10:24 | majča |  Knihy
Mladí, krásní, bohatí… nesmrtelní

Schuyler Van Alenové je patnáct. Přestože pochází ze slavné a kdysi bohaté rodiny, většina jejích vrstevníků jí opovrhuje a doma s ní žije jen přísná babička; otce Schuyler nikdy neviděla a matka leží už dlouhá léta v kómatu. Ke všemu se teď u ní a několika dalších spolužáků z prestižní newyorské střední školy začínají objevovat podivné příznaky - modrající žíly na rukou, náhlé vize z minulosti a chuť na syrové maso. Když je za záhadných okolností zavražděna šestnáctiletá Aggie, Schuyler a ostatní se dozvídají děsivou pravdu - nejsou tak úplně lidé…
Kolik tajemství skrývají nejbohatší rodiny New Yorku? Možná jen jedno - ale zato je staré jako lidstvo samo a doslova krvavé. V kulisách metropole se rozvíjí příběh plný lásky, nenávisti a napětí.
Napadlo vás někdy, co všechno se děje za zavřenými dveřmi nejluxusnějších domácností v New Yorku? Newyorská smetánka je bohatá, slavná… a nesmrtelná.
Mají styl, moc, peníze - a sužuje je podivná žízeň. Osud rozehrává v kulisách New Yorku příběh, v němž účinkují láska,
nenávist, naděje, smrt i fascinující tajemství, které navždy změní život všech, kterých se dotkne.